B2B Kereskedelmi Vezető

Munkavégzés helye: Szeged

Jelenzkezz hozzánk Külkereskedelmi vezetőnek

Szia kedves újdonsült Kollégám!

Igen te! Te, aki a B2B kereskedelem nindzsája vagy és most épp ezt a posztot olvasod.

A nevem Gyimesi Laci, a Mystic Nails Hungary Kft. ügyvezetője valamint egyik tulajdonosa vagyok és ezt az álláshirdetést személyesen én adom fel a cégem nevében.

Röviden a lényeg: én az a típusú cégépítő vagyok, aki hányingert kap a mikromenedzsmenttől és migrénes fejfájást attól, hogy mindenről tudjon, ami a cégben történik. Ezek helyett inkább a stratégiára és a kollégák vezetésére szeretek koncentrálni, ehhez viszont kell egy erős menedzsment, egy középvezetői réteg, akik operatív működtetik és fejlesztik a céget. Ők a kulcs, éppen ezért belőlük viszont a legjobbat szeretném a csapatunkba. Ez az én feladatom: kiváló munkatársakat szerezni és őket megtartani. A cégem boldogulása innentől olyan emberek kezében van, akik teljes felelősséget vállalnak a munkájukért és tudásuk legjavát adják. Kérdem én, mi egyebet kérhetnék még? Hitem szerint ez a záloga annak, hogy a cégünk fenntartható módon sikeres és eredményes lesz. Úgyis fogalmazhatnék, hogy számomra vállalkozóként a legnagyobb siker létrehozni egy olyan céget, amely jobban működik nélkülem, mint velem. Szerintem ez a vállalkozói minőség legmagasabb foka.

És most úgy hozta az élet, hogy a menedzsmentben egy pozíció megüresedett, mégpedig a B2B Kereskedelmi Vezetői pozíció. Érdekes lehet számodra ez a lehetőség? Na, akkor mesélek Neked róla alább pár szóban.

Nyilván érdekel, hogy mi lenne a feladatod, igaz?

Nos, semmi. Ugyanis neked nem feladatod lesz, az más cégeknél van. Neked itt felelősséged lesz. Mint ahogy minden munkatársamnak is. Nálunk nem munkakörök vannak, hanem felelősségi körök. Így például a Te felelősséged az lesz, hogy gondoskodj a külföldi és belföldi viszonteladó partnerek ügyfélelégedettségéről valamint a viszonteladói hálózatunk bővítéséről, egyúttal pedig stabil, magas színvonalú beszállítói hátteret tarts fenn, annak érdekében, hogy a cég folyamatosan növekedjen és sikeresen működjön, mindezt a tulajdonosok és a márka által képviselt értékek betartása és alkalmazása mellett.

Kicsit részletesebben a felelősségi körödbe fog tartozni:

• A B2B kereskedelmi csapat munkájának menedzselése, napi együttműködés a kitűzött célok elérése érdekében.

• Új üzleti lehetőségek (potenciális külföldi és belföldi viszonteladók és beszállító partnerek) felkutatása, tárgyalások vezetése.

• Üzletkötések lebonyolítása és a partnerekkel való kapcsolattartás.

• Belföldi és külföldi B2B ügyfelek támogatása, igényeik és elégedettségük állandó monitorozása, ezek alapján a viszonteladói CX folyamatos fejlesztése.

• Értékesítési projektek irányítása és nyomon követése.

• A B2B értékesítési folyamatok optimalizálása, hatékonyságuk növelése.

• Aktív részvétel a cég projektjeiben, kampányaiban, azok lebonyolításának segítése értékesítés és beszerzés oldalról.

• Termékfejlesztéshez szükséges alap- és csomagolóanyagok beszerzésének menedzselése.

• A megfelelő raktárkészlet biztosítása, a készletezés optimalizálása és a készlethiány elkerülése.

• Együttműködés a középvezetőkkel (leginkább a marketing részleggel) a projektek kivitelezésében, amelyek az értékesítést növelik, támogatják.

Mit kínálunk, avagy miért érdemes jelentkezned hozzánk?

- Mint mondtam a mikromenedzsment nem az én pályám, én másban hiszek. Itt Te irányítasz. Engem a cél, a vállalt határidő és az eredmény érdekel, ezen túlmenően mindenben szabad kezet kapsz és teljes felhatalmazást, hogy kihozhasd magadból a legtöbbet. Persze mindezt a cég - és így a tulajdonosok - értékrendjével egyező, etikus kereteket szigorúan megtartva, valamint a márka alapértékeihez hűen.

- Megelőlegezett bizalmam 100%-ban a tiéd lesz, mint minden kollégámé, így neked egy dolgod lesz csupán: élni vele. Ezzel kapcsolatban egy szabályom van: megelőlegezett bizalommal korlátlan mennyiségben lehet élni, viszont visszaélni csak egyszer.

- Nemzetközi szinten is ütős csapattal dolgozhatsz együtt, akik szakmailag toppon, emberileg pedig nagyon rendben vannak. Finnyásak vagyunk, csak jó fej kollégákkal szeretünk dolgozni, de ez neked – ki szintén jó fej – csudi jó hír.

- Hétvégén nem dolgozunk, pihenünk és túlórázni sem szokásunk egyáltalán. Munkaidőn kívül tilos egymást keresni munkaügyben. Bocs, ha ez kizáró ok, ez van.

- Anyagilag és emberileg is megbecsülünk Téged! Előbbi fontos, utóbbi esszenciális.

A pozi elnyerésének feltétele, hogy

- jelentkezz az állásra, a [email protected] email címen

- a jelentkezésed alapján úgy érezzem, mindenképp szeretnélek megismerni

- az interjú során elkápráztass a tudásoddal és a személyiségeddel és meggyőzz, hogy a lehető legjobbat teszem a cégemmel, ha munkatársak leszünk

- hasonló munkaterületen szerzett legalább 3 éves tapasztalatod legyen

- tárgyalási szintű, magabiztos angol nyelvtudással rendelkezz (nem érdekel van-e nyelvvizsgád, az érdekel tényleg tudsz-e angolul)

- képes és hajlandó legyél 100%-ban felelősséget vállalni a munkádért (középvezetőként beleértve a csapatod munkáját is)

- magabiztos számítógépes ismeretekkel rendelkezz (office programok, internetes kereső, ChatGPT…stb)

Előny, de nem feltétel:

• Trello projektkezelő szoftver ismerete

• További AI alapú szoftverek ismerete, használata

• B kategóriás jogosítvány

Téged kereslek, ha:

- tudsz és szeretsz rendszerekben dolgozni és gondolkodni

- stratégia felállítása és cél kijelölése nélkül nem szorgoskodsz munka címén

- képes vagy összefogni és irányítani a projekteket, valamint azok szereplőit

- nem derogál adminisztrálni, mert bizony azt is kell

- kérsz és nem utasítasz

- ismered a „köszönöm” és „szívesen” ritka magyar kifejezéseket, amiket mi is használunk

- etikusan gondolkodsz, számodra fontos érték a tisztesség

- csak olyan helyen érzed jól magad, ahol megbecsülnek

- szeretsz csapatban dolgozni és személyesen kapcsolódni értékes emberekkel

Nem baj, ha

- semmi közöd a szépségiparhoz, legtöbbünknek ugyanígy nem volt kezdéskor

- nincs egyetlen darab diplomád vagy más bekeretezett okleveled sem, ami arról tesz tanúbizonyságot, hogy végig hallgattál X év alatt Y előadást valamilyen felsőoktatási intézményben

- nem nézel TV-t és híradót (sőt ez utóbbi előny)

Akik a segítségedre lesznek munkád során:

Egy dedikált kereskedelmi referens, akivel szoros együttműködésben, közösen fogjátok a beszállítói és vevői kapcsolatokat ápolni, fejleszteni és az új partnereket leszerződtetni. Mellette igen közvetlen kapcsolatot fogsz ápolni a marketing vezetőnkkel, mert nálunk - ellentétben a legtöbb céggel - a marketing és a kereskedelem két jó barát, akik szinergiában dolgoznak és nem egymás mellett (főleg nem ellen). Pluszban gyakorlatilag minden kolléga segítségére számíthatsz, legyen szó pénzügyi, logisztikai, IT vagy épp K+F szekcióról.

Munkavégzés helyszíne: Szeged, Mystic Nails főhadiszállás

Távmunka, home office: van minden is, de csak idővel. Ne ezzel indíts szerintem az interjún

Munkaidő: Hétfőtől péntekig, napi 8 órában. Kezdés reggel 07:30-kor vagy 08:00-kor választás szerint.

Az alábbi felületen leadhatod álláspályázatodat, amelynek rögzítéséről automatikus visszajelző e-mailt fogsz kapni az e-mail címedre. Az űrlap kitöltése során kötelező megadni a *-gal jelölt mezőket. (A csatolt dokumentumok mérete max. 3 MByte lehet!).

Személyes adatok
Elérhetőségek
Nettó bérigényed
Rólad